Më mbaj mend (për 1 muaj)

Edmond Mancaku - Dashuria S'njeh Të Humbur

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ende te shoh tek shkon
mes shiut dhe trishtimit e harruar
mes lotesh dhe vete shiu ka ndaluar
a thua bashke te dy jane dashuruar

Ende te shoh tek shkon
mes hapash dhe mendimesh i ngaterruar
iken apo ngryset pa kuptuar
une shpirtin e renduar mbaj ne duar

Jo se besoj pse tek
ti zemren merrija
a mos valle dhe ndjenja
jone eshte egoiste
pres te kthehesh apo
ndoshta pret te vij
dhe pse vetem jemi
dhe pse force nuk kemi
ta harrojme ket dashurine..

Mos mendo se dashuria
dyshimin ka derdhur
te ndihmon se harro
dhe mendimi i thote
lamtumire nje gabimi
ndaj dhe dashuron
mos harro ti fjalen
dhe pa te shkruar ne leter
se dashuria nuk vjen
as te humbur e as te fituar
o ndjenjen...
ndaj dhe dashurojme...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)