Më mbaj mend (për 1 muaj)

West Side Family - Kena Lind Per Qejf

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
La la la la
La la la la la la la la
La la la la la la la la
La la la la la la la

Nuk kena drita nuk kena ujna po kena gotat plot me raki
Nuk kena shpina nuk kena puna po kena mendjen me bo dashni

Kina lind per qef ne kina lind per qef
Aheng ene alkool nga mbremja ne mengjes
Nuk kina makina kina kala me karroca
Shyqyr zotit kina plot cuna ene goca
Kina majtofona me degju muzike
Skina haber fare ne per politike
Shyqyr zotit skina stresa ene pare
Dime me gezu jeten vetem me nje dare
Kur nuk kina lekat thesat ne i hapim
E kena mbush tironen made in Ke-Gabi
Skena pretendime me mire nga te gjithe jemi
Sa degjojme orkestren sna ma mo veni

Hajde dhe ti gaxhojo jeten ta gezojme
Hajde dhe ti kollare streset ti harrojme
Hajde dhe ti mi goce se sna ma mo veni
Ta gezojme kete jete se tgjithe ne nje ven do veni

Refren: [x2]
Skena para kena lind ne per sevda
E bojm qefin badjava
Jena per marshalla

La la la la
La la la la la la la la
La la la la la la la la
La la la la la la la

La la la la
La la la la la la la la
La la la la la la la la
La la la la la la la

Na kenaq ne qefi na kenaq gezimi
Na kenaqen syte kur futboll luan brazili
Kur vje ora lajmeve na bertet komshiu
Uleni muziken ta degjojme nje lajm njeriu
A e dini qe erdhen zgjedhjet vazhdon lufta ne irak
Smaj men gjo ku di une mduket se kam qene tap
Mu po me zi koka dhe ju beni gallat
Eshte rrit inflacioni dhe ju oho rahat
N’dyqan jane shtuar taksat eshte rritur cmimi naftes
I gjithe problemi juaj eshte si me gjet lekt e dasmes
Vertet ju kam zili sa rehat qe jeni
Hic mos ki merak e di lala ku o problemi

Refren: [x2]
Skena para kena lind ne per sevda
E bojm qefin badjava
Jena per marshalla

Hajde dhe ti gaxhojo jeten ta gezojme
Hajde dhe ti kollare streset ti harrojme
Hajde dhe ti mi goce se sna ma mo veni
Ta gezojme kete jete se tgjithe ne nje ven do veni

La la la la
La la la la la la la la
La la la la la la la la
La la la la la la la

La la la la
La la la la la la la la
La la la la la la la la
La la la la la la la

Refren: [x2]
Skena para kena lind ne per sevda
E bojm qefin badjava
Jena per marshalla
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)