Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aziz Murati - Nje Unaze

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
2x
e humba cdo shprese
kur me qove nje ftese
ne dasmen tende te vi
veq si nje shok
me te ba shoqeri

me mire ish te kisha vdekur
se sa floket ti kam prekur
se kam dite cka te shkruan ty ne sy
me shume kthesa jeta me shkoj
edhe zoti me harroj
per te gjitha shkaku ishe ti

refreni 2x
nje unaze nje unaze
e kam ble me ta dhuru
vetem shok vetem shoke
vendose te jesh me mu

2x
do te behem i forte
nuk do te derdhi lote
ne dasmen tende do te vi
veq sikur shoke do te vallezojme te dy

me mire ish te kisha vdekur
se sa floket ti kam prekur
se kam dite cka te shkruan ty ne sy
me shume kthesa jeta me shkoj
edhe zoti me harroj
per te gjitha shkaku ishe ti

refreni 2x
nje unaze nje unaze
e kam ble me ta dhuru
vetem shok vetem shoke
vendose te jesh me mu
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)