Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anjeza Shahini - Nxenesja Me E Mire

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Miremengjes trishtimi m'thote
a qenkam une e vetmja ne kte bote
qe dritaren lan me lot
te gjitha jan take e vetem une jam tok
pse ne shkollen e loteve
vetem une se kam veshtire
mu aty jam nxenesja me e mire

shiko, shiko shiko ne cka me shenderove dashuri
shiko, shiko me hije qe percjell me shkaterove ti
shiko, shiko une dua te rrenqethem dua si dikur te jem
por me nuk te gezohem asgje seshte e njejte
e njeeeeeeeeejte

shiko sa kot mundohem ditet me te mira t'me vijne
ne shkollen e trishtimit jam nxenesja me e mire

djers i ftohte me perkedhel, e plaga ime me as gjak nuk rrjedh
ne shishe tvogla jeten pi, pike per pike prej kur shkove ti
a do te behem edhe une dashuria e dikujt
a ujdhese trishtimi do te mbetem une

ref:

shiko, shiko shiko ne cka me shenderove dashuri
shiko, shiko me hije qe percjell me shkaterove ti
shiko, shiko une dua te rrenqethem dua si dikur te jem
por me nuk te gezohem asgje me seshte e njejte
e njeeeeeeeeejte
shiko sa kot mundohem ditet me te mira t'me vijne
ne shkollen e trishtimit jam nxenesja me e mire
dhe ne shkollen e loteve vetem un se kam veshtire
une aty jam nxensja me e mire(2x)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)