Më mbaj mend (për 1 muaj)

Joe Artid Fejzo - Zhurma E Heshtjes.... Oh Tirana

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
(Joe Artid Fejzo/ Sava Lena/ Joe Artid Fejzo)

Buzedetit heshtur rri veshtroj
dallget vijne edhe shkojne….
Mijra coperash ndahen mbi shkembinj …..
Copera jete ndare neper bote merguar shtegetojne

Nje lot rrjedh kujtime vitet nuk falin kurre
I huaj thone te gjithe pertej vatanit tuaj
I vetem ndjehesh oh sa larg dhe pse vetem deti te ndan

**
Sa shume zhurme krijoj kjo heshtj’e jone
gjithandej neper Bote
Mbarsur mbi anije po vazhdojme historine
Ndokush shqipen sot harron te flase neper bote
sa hidherim

Nje lot rrjedh kujtime tek sheh nje targe atdheu
E di jo çdo njeri kupton kete zemer te lenduar….
Kujton rrugicat ku u rrit eshte malli i vendit ku lind…

** *
Oh… TIRANA ti mos ndruaj ta pohosh
Sepse je nga TIRANA bekim ke ngado te shkosh
mos harro…. Oh jo
……. Bekim ke ti ngado qe shkon ne bote
o shqiptar gjithmon mos harro…..

Buzedetit s’jam vetem sot per Ju kendoj…….
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)