Më mbaj mend (për 1 muaj)

Leonora Jakupi - Nuk E Dua Jeten

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Nuk e dua jetën

Asnjë fjalë une nuk e flas
prej se shkove e une mbeta
e shkretë
asnjë cast te qetë se gjeta.

Zemra brenda po më plas
se s’kam shpresë se do t’më kthehesh
tani ti
larg meje I qetë prehesh.

Ku jane tani vitet qe I lamë
humbën dhe kujtimet qe I ndamë
nata ty të mori
larg të treti.

Tani si e humbur udhëtoj pa cak
dhe forcë për të vazhduar
nuk kam aspak
mua pa ty asgjë nuk më mbeti.

Ref:
Nuk e dua jetën
nuk e dua as vetveten
nëse ti nuk je këtu pranë meje.

Të thëras në botën tjeter
qdo ditë ty të shkruaj letër
tash veq dua t’më mbulojnë pranë teje.

S’mundem të vazhdoj më tej
tani kur nuk kam arsye
ndjej se qdo gjë brenda
më është thyer.

Rrugën time smund ta gjej
tani nga të nisem nuk di
nuk mund ta vazhdoj më gjat ktë vetmi.

Ku jane tani vitet qe I lamë
humbën dhe kujtimet qe I ndamë
nata ty të mori
larg të treti.

Tani si e humbur udhëtoj pa cak
dhe forcë për të vazhduar
nuk kam aspak
mua pa ty asgjë nuk më mbeti.

Ref:
Nuk e dua jetën
nuk e dua as vetveten
nëse ti nuk je këtu pranë meje.

Të thëras në botën tjeter
qdo ditë ty të shkruaj letër
tash veq dua t’më mbulojnë pranë teje.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)