Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nertila Vreto - Lala Gjoni

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
hani pini dhe kendoni
sa te jete lala gjoni

po te flas nga uashingtoni
si jeni dajo andoni
cfare thuhet nga albania
punet hallet shoqeria

jemi bere moj mbesolle
si fisheku pa kapsolle
i bejme punet me karar
dhe flasim ne celular

lum e lum sa mire jetoni
amerikes ia kaloni
hani pini e kendoni
sa te jete lala gjoni

me trego dajo andoni
si shkoni ne gjitoni
me thuaj nje thashethem
qofte per gra vajza e djem

sjane fare ne terezi
sidomos ky brezi i ri
vajzat gjoja ne shkolle shkojne
po ne disko perfundojne

lum e lum sa mir jetoni
amerikes ja kaloni
sot fejhet lala gjoni
hani pini e kendoni
sa te jete lala gjoni

o bobo gjith keto ndryshime
nga biloti si ne shpin time
juve keni pun me mik
merreni me politik

lere fare moj lanate
do te kete muabet
me llokum e me lezet
aj te fala me shendet

lum e lum sa mir jetoni
amerikes ja kaloni
hani pini e kendoni
sa te jete lala gjoni
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)