Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rejhana - Rozana Bija ime

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Nente muaj ne trup te kam mbajt,
e kur te linda bashke me ty kam qajt,
e kishim fatin e trishtuar sa pak te mbajta ne duar,
sa pak te putha kur jam larguar.
Nje pjese e imja ne ty ka mbeet,
si nje engjull do te mbroje,
ne ditet e veshtira,
qe i sjell kjo jet
deri tek dita kur do te takoj
Ref:
Rozanaaaa,
bija ime zemren ma ke copetu,
dhembja ime a e din sa te du,
fshije lotin,
njeriun nuk mund ta ndajme qe bashkon ZOTI

Ref:
Rozanaaa bija ime zemren ma ke copetu,
dhembja ime a e din sa te du.
Besoje parajsen se zoti do ti bashkoj nenen dhe vajzen.
Rozana,
Rozana ouououu
Nente muaj ne trup te kam mbajt,
e kur te linda bashke me ty kam qajt,
e kishim fatin e trishtuar sa pak te mbajta ne duar,
sa pak te putha kur jam larguar.
Nje pjese e imja ne ty ka mbeet,
si nje engjull do te mbroje,
ne ditet e veshtira,
qe i sjell kjo jet deri tek
dita qe do te takoj
Ref:
Rozanaaaa,
bija ime zemren ma ke copetu,
dhembja ime a e din sa te du,
fshije lotin,
njeriun nuk mund ta ndajme qe bashkon ZOTI

Ref:
Rozanaaa bija ime zemren ma ke copetu,
dhembja ime a e din sa te du.
Besoje parajsen se zoti do ta bashkoj nenen dhe vajzen.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)