Më mbaj mend (për 1 muaj)

Muharrem Ahmeti - Dridhe

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
kur vjen vera, gocat i djeg djelli
dhe ne bohem na si cokollata
robat plazhe gjyr me qeli
ma mir rrini goca neper qadra
kur vjen vera, goca i djeg djelli
dhe ne bohem na si cokollata
robat plazhe gjyr me qeli
ma mir goca rrini neper qadra

Ref: Dridhe goce bellin dridhe ti dridhe ti
plazhi dhe muzika te bojn mir te bojn mir
nuse do digjesh ta them un ta them un
plazhi dhe dashnija te djegin shum te djegin shum

ja nont muj na iku mendja fare
goca kan siklet dhe jan rendue
sikur tishte viti gjith behare
gocat qunat sdo ishin martue(2x)

Ref: Dridhe goce bellin dridhe ti dridhe ti
plazhi dhe muzika te bojn mir te bojn mir
nuse do digjesh ta them un ta them un
plazhi dhe dashnija te djegin shum te djegin shum(2x)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)