Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fatlum Zeka - Ti Je Larg

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Jo s'mund ta harroj atë natë me stuhi,
si ma vodhën gjysmën time, kush të mori ty?
Tash mëngjeset pa ty më agojnë pa shpres,
ndjej trishtim kur hapet dera,
pres që ti të jesh.

ref:
Të prita shum të prita
kurr për mu nuk agoj dita,
me shpres ende të pres,
të kujtoj gjersa t'vdes.

Nuk gjeta ngushllimin edhe pse e këndova,
që ta pres lirinë pa ty jo kurr se besova.
ndoshta edhe pritja e ka një mbarim,
unë të pres dhe botën tjetër ty o engjulli im.

ref: .................................................

O zot më ndihmo ta dijë të vërtetën
nëse ajo më nuk ktheht a kam zgjidhje tjetër?
Tani edhe lotin nuk po mund ta ndali,
që nuk isha n'vendin tënd vetës nuk ja fali.

ref: ...................................................
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)