Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xeni & Korab Jetishi - Si Babë E Bir

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
korabi;
hyri dashuria hyri si pa dashje zemren mori peng e me lidhi nyje nyje a gjithmone keshtu do te dhemb

xeni;

si kripa mbi plag mund te jete per secila fjale kur ste shkon o more djale
mund te qai secili vaj

korabi;

pse ne kete jete po rrime me emrin pagjumesi kusherinja e vetme dashuri

xeni;

pse ne kete jete po rrime bashke si babe e bire dashuria me merzine

korabi;
pse ne kete jete po rrime si thika me trradhetine sikur varferia me pasurine
prane si keq e mir bashke i babe e bir dashuria me merzine

korabi ;

ulur ne tavoline sikur burrat mbahemi gati nuk shikohemi asjnjehere smi numerove numrat e betejave

xeni;

te fal padroj se per jete te dashuroj
shkemb sjane fjalet qe me shekuj valevizur qendrojene

korabi;
pse ne kete jete po rrime me emrin pagjumesi kusherinja e vetme dashuri

xeni;

pse ne kete jete po rrime bashke si babe e bire dashuria me merzine

korabi xeni;

pse ne kete jete po rrime si thika me trradhetine sikur varferia me pasurine prane si keq e mire bashke si babe e bir si dashuria me merzine
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)