Më mbaj mend (për 1 muaj)

Haxhi Maqellara - M'ka Marr Malli Për Nanën Time

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Se ç'mu dogj kjo zemer shkreta
N'ket gurbet te zi
N'erresi mu m`kaloj jeta
Ju o shokt e mi

Qaj moj zemer e mos pusho
Digju digju shpirti im
Se dit e nat po tretem n`vaj
S'kam njeri o hallin t'ja qaj
2x

Hej zemer moj
hej zemer moj

M'ka marr malli per nanen time
Ju o shokt e mi
Se m'ka rrit me shum mundime
Veç ta shoh me sy

Qaj moj zemer e mos pusho
Digju digju shpirti im
Se dit e nat po tretem ne vaj
S'kam njeri o hallin t'ja qaj
2x

Hej zemer moj
hej zemer moj

Plot me vaj e lebeti
U mbush kjo zemra ime
Nana vetem ne shtepi
Jeton ne kujtime

Qaj moj zemer e mos pusho
Digju digju shpirti im
Se dit e nat po tretem ne vaj
S'kam njeri o hallin t'ja qaj
2x

Hej zemer moj
hej zemer moj
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)