Më mbaj mend (për 1 muaj)

Keli - Gurbeti

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Oh drit te hanes pikon loti nanes
ne vetmi e ngrata tui kja i shkon nata
o sa djemt i pata vet kam mbet e ngrata.

refreni 2 her
Nusja e djali larg ne gyrbet
veq fotografia durt e nanes mbet
mka mar malli per nip e per mbes
oh a dot vije dita mei pa a dot vdes.

Ah prag te deres nanes i shkoj moti
valla syt e nanes nuk pushoj dot loti
veq meu kon shnosh e mir djal ju ruajt Zoti.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)