Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rezarta Shkurta - Kafazi

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
thone se eshte normale kjo dashurija kur dhemb,
Lot e vashes ne got kur mblidhen e pihen si desert,
edhe nje gjetje ordinere ne kafaz butesia
n'at fytyr eshte dashuria,
n'liri eshte egersira

Ref;
Ne Kafaz,Ne kafaz kush qan nga guri qe aq fort me mbeshtes per muri
nuk jam laps jo nuk shkruaj,
ne kafaz princesha kur vuan e shigjetari pa meshir e gjuan ti se thirre ndreka deren ma se askush me se askush me nuk i do te shkreka ...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)