Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenge Gjakovare - O N’atë Fushë T’mejdanit

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
I: O n’atë fushë t’mejdanit
Shkojnë e vijnë dynjaja. :I
I: Sille kryet prej xhamit
Digjet fukaraja. :I
Oh moj shtat selvie
Shikjo në qitap-e!
Fol me gojë Nurie
Se ke shumë sevap-e!
Oh çka po thotë jot amë
Ditë edhe përditë
Venë tasfes me n’janë
Ndaç me zanë ashik-e.
Refreni
I: Ik bre budalla
Ik bre qerrata!
Goca asht’ e vogël
Ndal e mos e nga. :I
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)