Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rejhana - Dashuri Reale

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Vetëm 2 fjal i pres prej teje
nese unë sonte dal me ty
atë dashuri qe ke ne zemer
me mir ma thuaj sy me sy.

E di qe ëndërr më ke pasur
edhe pse ende se pranon
nese nuk vjen tash afer meje
neser do te jet shumë vonë.

REF.:
Është dashuri reale kjo dihet
ashiqare s`është dashuri veq per
një natë.
Është dashuri reale
kjo dihet ashiqare
ta fala zemren pak nga pak.

REF.:
Është dashuri reale kjo dihet
ashiqare s`është dashuri veq per
një natë.
Është dashuri reale
kjo dihet ashiqare
ta fala zemren pak nga pak.

Pa ty asnjë minut s`me rrihet
dita me duket shumë e gjatë
e pyes veten e dëshpruar pse
vallë kurr nuk patëm fat

E di qe ëndërr më ke pasur
dita më duket shumë e gjatë
nëse nuk vjen tash afer meje
pse vallë kurr nuk patëm fat.

REF.:
Është dashuri reale kjo dihet
ashiqare s`është dashuri veq per
një natë.
Është dashuri reale
kjo dihet ashiqare
ta fala zemren pak nga pak.

REF.:
Është dashuri reale kjo dihet
ashiqare s`është dashuri veq per
një natë.
Është dashuri reale kjo dihet
ashiqare s`është dashuri veq per
një natë.
Është dashuri reale
kjo dihet ashiqare
ta fala zemren pak nga pak.

TA FALA ZEMREN PAK NGA PAK
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)