Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arta Bajrami - Jetoj Per Ty

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Shume nete pa gjume
dhe ende une shpresoj
e vetmuar e harruar
shume net ty te enderroj

dua ti mlerdh kujtime
perjetime me ty
tmos mendoj ne fund
per ne fillim te ri

un jetoj per ty
malli me pushton
zemra eshte e thy
por shpresa sme leshon

mendoj vetem per ty
dhe per ty jetoj
kishim nje engjel ne dashuri
dhe me kohen shkoj
l
oti e fundit ne jete
per ty e ruaj te press
jetoj per kthimin tond
emri yt per mua nuk vdes

shume net e te vetmuar
dhe pa gjume ne sy
me urren dhe rruga
kur ndjeva diqka per ty

loti e fundit ne jete
per ty e ruaj te press
jetoj per kthimin tond
emri yt per mua nuk vdes

un jetoj per ty
malli me pushton
zemra eshte e thy
por shpresa sme leshon

mendoj vetem per ty
dhe per ty jetoj
kishim nje engjel ne dashuri
dhe me kohen shkoj
l
loti e fundit ne jete
per ty e ruaj te press
jetoj per kthimin tend
emri yt per mua nuk vdes
dua edhe nje here me tri pika
te zgjoj ne mengjes
dua qe sonte e zgjuar
mesnaten me ty ta press
un jetoj per ty
malli me pushton
zemra eshte thy
por shpresa sme leshon

mendoj vetem per ty
dhe per ty jetoj
kishim nje engjel ne dashuri
dhe me kohen shkoj

un jetoj per ty
malli me pushton
zemra eshte e kthy
por shpresa sme leshon
mendoj vetem per ty
dhe per ty jetoj
kishim nje engjel ne dashuri
dhe me kohen shkoj
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)