Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ermal Mamaqi - Lule Velo Partizani

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
I le dhent' e dole nga stani,
Lule Velo Partizani,
More pushkën dole malit,
Lule Velo Partizani.

Po pyet nëna cu be djali,
Lule Velo Partizani,
Iu pergjigjen krismat malit,
Lule Velo Partizani.

Nëpër male,e nëpër shkrepa,
Në cdo lufte qe bente CETA,
Në mes shokësh rritej djali,
Lule Velo Partizan.

Priste nena qe te vijë djali,
Partizan o me lirinë,
Dhe ne sytë e cdo fëmije,
Shihte Shqipërin e lirë.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)