Më mbaj mend (për 1 muaj)

Irini Qirjako - Moj Unaza Gur Jeshile

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Moj Unaza Gurjeshile
udh'se malit kur vije
Thoshe çoban i çu'dive
ç'udive çoban çu'dive
thoshe çoban i çu'dive
Ç'udive çoban çu'dive

Vashezo moj zemra ime
mos me pe cjapin me zile
Edhe dashin me kembore
qe kam qethur vete me dore
edhe dashin me kembore
Qe kam qethur vete me dore


Degjoje kemboren ooo
ja dhe cjapi tek kullot
Hedhur ne ate lendine
o çoban i fshatit tim
Hedhur ne ate lendine
o çoban i fshatit tim

Moj thellenze e malit ooo
ma jep doren dhe qendro
Cjap e dashuni kam lene
zemren ty moj ta kam dhene
Cjap e dashuni kam lene
zemren ty moj ta kam dhene


Hajd te rrime rreze lajthie
te degjojme kembore me zile
Dhe se bashku te punojme
jete plot gaz ne te kalojme
Dhe se bashku te punojme
jete plot gaz ne te kalojme
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)