Më mbaj mend (për 1 muaj)

OG043 - Sjam Me Vetem

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
.................
I'm back hahaha
Yea UniKKaTiL
Ma SHQIPE OG
Hala knena Shoki
.................

Og
.................
Sa pafat fillikat a thu kete gjo e paskom pas hak
Shkak ne kete jete kaq ters refugjat
Se kom ngel pa njeri familjen ku e kom
U rrita rrugeve qe femi
Dheu zi eshte ky ferr qe e bone diten me u duket terr
Vec zeherr me nigjo o kacerr
Mos kujto se ja fus kot se kto jane te verteta
I vetem qyqar shoqnin une e gjeta
Ishte UniKKaTiL ai me shume veta
Nder ta edhe une Og me shqipen qe te grric me kthetra
Vepra gjakun me ta pi duke vdek me te pa kundershtaret ne kurbet
Por une jom aq i zoti sa me e gjet rrugedaljen vet
Sa te jem TBA do te jem perjete i qet pa merak
Mora boten rretheqark rretheqark
.................

Ref; 2 UniKKaTiL
.................
Qat her kur tmetsh veq ti edhe zoti
Mos ta nin dosti jem se dot nimon i joti
Se nuk je i huaj e din kta edhe ti
Shqipet jon familija kuq de nzi
.................

Og
.................
Ne udhekryq me dy rruge e pys veten time
E boj dot a se boj se spo di nga te shkoj
Do vazhoj normalisht kete jete
pa stres edhe i qete
Nuk duhet me u derzu edhe pse jom i tret
Thell ne shpirtin tim erdhi koha me e gjet dhe une fatin tim
Mos me ra viktim me Pre$ionin u njofta me dha afrim

Pre$ioni
.................
Padyshim shoku im
Shqiptari per shqiptare si vdhau
per vdhaun e ka per ubligim
.................

Tani edi, por perpara une se disha
shpresat po i pritsha skisha
Asnji qe nji pytje me ja bo dhe pergjigjen me ta kthy
Se kur je ne kurbet se rru njeri per ty
A je gjall a je vdek a ke buke ti me honger pa asnji lek ti ne xhep
Kur je ne vetmi halli krahet ti pert siklet
.................

Ref; 2 UniKKaTiL
.................
Qat her kurtmervet veq ti edhe zoti
Mos ta nin dosti jem se dot nimon i joti
Se nuk je i huaj e din kta edhe ti
Shqipet jon familija kuq de nzi
.................

Og
.................
Amerike sdo te thote sic kena thone gjithmone
Ha merr dhe ik
Pa shok pa familje ktu boesh i lig
Po shyqyr zotit shoket une i kom
jane te fort si beton
OG dhe RREBEL tani bashkpunon
qe venin e demton
Mbasi i vuna gjonat ne vij
Asthu sic kom dash tu bo qef tu pi raki
Tu bo edhe asshh me avash
Veq pare tu fitur BLOODYALBOZ me dha kultur
Kush do me ma fut e boj pelhur
Kush e ka me te drejt ate duhet me e afrur
Se perndrysheee je i egzekutur
kshu duhet me veprur
Se per ndimhme sboet fjale
ktu bythqimat munohen me te rrjep te gjalle
T'vin t'bin mas shpine asnji sdel perball
Se kane frike jom mbledh me shume shoke je boj praktik
.................

Ref; 2 UniKKaTiL
.................
Qat her kurtmervet veq ti edhe zoti
Mos ta nin dosti jem se dot nimon i joti
Se nuk je i huaj e din kta edhe ti
Shqipet jon familija kuq de nzi
.................

UniKKaTiL
.................
Set nimon i joti
Set nimon i joti
.................
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)