Ingrit Gjoni & Inis Gjoni - Jeta Vazhdon

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Inis....
falem zgjiohem nga zerat qe flasin hapen dritaret dhe komshit bertasin me ndjen me mungon fluturoj te takoj dhe kerkoj po s'te gjiej por e di prane ti qendron jeta esht moment jeta esht nje çast e embel e bukur dhe nje here e tharpt si gjiethet e pemve qe bjien e ngrihen nga nga moment e saj qe s'duhen te dijen

Ingrid....
falem zgjiohem nga nje enderr enderr zerat flasin e me thon

Ref..2x
nga lart nje ze si jehon nga endrra e keqe me zgjion
dhe ky ze me forca me mbron dhe me thot se jeta vazhdon

Ingrid...
kur te ngrihem neser zi nje .....
e ndjej aromen e dites dhe po pres sa te lodhen do mar me motodet qe kur te hapen dritaret grifat me s'degjoi nje makine te vogel do ta krijoj me fantasin......gijthçka esht e bukur kur me te e kaloj

Ingrid...
falem zgjiohem nga nje enderr enderr zerat flasin e me thon

Ref..2x
nga lart nje ze si jehon nga endrra e keqe me zgjion
dhe ky ze me forca me mbron dhe me thot se jeta vazhdon

Ref...2x
nga lart nje ze si jehon nga endrra e keqe me zgjion
dhe ky ze me forca me mbron dhe me thot se jeta vazhdon
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)