Më mbaj mend (për 1 muaj)

00 Genti - Analizimi I Flamur Topit Ne Minor

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Me kujtohet kohe me pare, kur
gjithshka ish bardh e zi, mbushur
njerez me inat, mbushur njerez me
zili, me shqetsojne kur me ngulin
syte, sikur skane asnje tjeter pune e mundohen t'me gjykojne por
gjyqtari sot jam une...

do me thuash ish here e pare do me shkruash pse sme fal do pergjigjem menjehere nuk me falet
ju njehere

nganjehere me vje te qesh, nganjehere me vjen te
qaj, nganjehere nuk u ve vesh,
nganjehere i them asaj, skam
flamur e skam atdhe, i pafytyre
nuk kam as fe, sjam krenar e nuk
kam mall, nuk me plas qe jeni gjalle
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)