Justina Aliaj & Sherif Merdani - Ne Mbremjen E Vallezimit (Ne Te Dy)

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ne vallzim nje dite te shtune
Syt ‘e mi tek ti me mbene
Desha tok te lozim shume,
Por nuk munda vec nje here,

Drejtim jush kush t’ju marri
Bashke me ta dal dhe une
N’atletike une i pari,
Por per tek ti arrij ne fund.

Mbremja jone fest’ e gjalle
Midis ciftesh nen drite
Ne te dy ball’per balle
E midis nesh ka vec muzike.

Ja tani vallzojme ne
Gjithe orkestra flak u ndez
Ti si flutur shkel per dhe
E une ngatrohem ne cdo kthese.

Them na shohim ne te gjithe
Kur une tok me ty vallzoj
Ne muzike e neper drite
Se si ngaterrohem s’e kuptoj.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)