Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sajmir Çili - Ninulle Per Ty

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
1.
Kur une iki larg
Nje mall me pervolon
Ne shpirt mbaj syte e tu
Tek me shikojne

2.
Qendroj prane te tjereve
Me shpirt te trazuar, jetoj
Per ty ne nota shkruaj

3.
Fli e enderro, prane teje jam
Per ty jetoj
Fli e buzeqesh
Dhe kur jam larg
Zemra te ndjek
Emrin tend kam shkruar
Fryma ime ti,
Larg i perveluar, per ty

4.
Ref. Kur ste kam prane te enderroj
Kur ty te shoh marr fryme jetoj
Je jeta vete, per ty une sot kendoj

5.
Ndihem i gjalle kur ty te prek
Fjalet largohen
Se di as vete
Rreh zemra ime tek ti, tek ti ajjo merr jete

6.
Kur une iki larg
Nje mall me pervelon
Ne shpirt mbaj syte e tu
Tek me shikojne
Nis e enderroj, prane teje jam
Per ty jetoj
Nis e buzeqesh dhe kur jam larg zemra te ndjen
Emrin tend kam shkruar
Fryma ime ti
Larg i perveluar per ty
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)