Më mbaj mend (për 1 muaj)

Drenusha Latifi - Ato Dite

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Malli ty a po të merr
a me kujton sikur at'her
syri lotët nuk i mban
zemra qan ti po e vran

reef:
pse ndodhi kjo
mos më harro
ato ditë po i kujtoj dhe qaj sikur fëmij
dua shum të përqafoj
se të deshta vetëm ty
e gjithë bota errësir asgjë nuk po rrezon
si nuk pate pak mëshir
kur më the se tjetrën e don

në kët dhom e vetme rri
menoj për ty ku je tani
pse në sy nuk kom gjum
a thua pse të deshta shum
pse ndodhi kjo mos më harro

reef:
pse ndodhi kjo
mos më harro
ato ditë po i kujtoj dhe qaj sikur fëmij
dua shum të përqafoj
se të deshta vetëm ty
e gjithë bota errësir asgjë nuk po rrezon
si nuk pate pak mëshir
kur më the se tjetrën e don
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)