Më mbaj mend (për 1 muaj)

00 Genti - Endrra Bardh E Zi

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
driten e banjos ndeze
ecen ngadale sikur mbi veze
lekuren me akull djeg
syri ndriqon nje njolle t zeze

sillesh me mire se nje vit me pare
dukesh me mire se nje vit me pare
ndoshta ti je

nje puthje e lehte heret ne mengjes
nje shi me fruta kur dielli djeg
nje hene e plote zhytur ne liqen
ndoshta ti je

fjala ne vesh jehon
nje portokall nuk di ku shkon
zilja nga gjumi zgjon
permbi fytyre nje gjethe e njome
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)