Më mbaj mend (për 1 muaj)

Edmond Mancaku - Puthja E Pare E Fundit

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
ne u ndam per shkak
qe mbeti faji jetim
si jetim....
ndashta un kokfort por
dhe ti xhelozin
ke ne shpirt

shihemi shum rrall
si dy te panjohur
me te tjert ne krah
luajm lojen ton

ndoshta do t`jet shum von
po do ta kujtojm
ate qe ne po humbim
s`eshte e veshtir
te gjesh nje tjeter ndjenj
jo ti nuk je e fundit

por ne te dy dyqka
do t`na ndryshoj
dhe do tna zgjoj nga gjumi
ajo qe per ne ishte e vertet
puthja e par e fundit

historia vazhdon
si hakmarrje nje femer
shtratin ngroh
telefoni i saj po kerkon
tjeter emer naten t`kaloj

shihemi shum rrall
si dy te panjohur
me te tjert ne krah
luajm lojen ton

ndoshta do t`jet shum von
po do ta kujtojm
ate qe ne po humbim
s`eshte e veshtir te gjesh
nje tjeter ndjenj
jo ti nuk je e fundit

por ne te dy dyqka
do t`na ndryshoj
dhe do tna zgjoj nga gjumi
ajo qe per ne ishte e vertet
puthja e par e fundit
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)