Më mbaj mend (për 1 muaj)

Enilda Namligjiu - Mos Baj Gajle, Mos Baj Dert

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Bye bye o mençuri
bye bye imja gjakftohtësi
si një konjak
ti bën atak mbi qetësi

Më djegësin djersinë
kjo çështja jonë
As pomada
as sapuni nuk relakson

Si cigare që nuk ndizet
ti reklamohesh
e kur lodhesh - çlirohesh
si llokum do t´jesh

Tjetra që pret -mos të pret!
Le t´i fshijë duart
se këmbëngulësi kam
për medale t´artë

Ooo oooo djalo
Ooo oooo mos ik te ajo (2x)

Mos ´baj gajle
mos ´baj dert
tash je në duart t´mia
si këpuca që vret
është simpatia
O pa gajle pa dert
sot e njëmijë vjet
na thotë "hello" dashuria.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)