Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gaqo Çako - Nën Yje E Prisnim Vitin E Ri

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ish' natë dimri, kishim urri
nën yje e prisnim vitin e ri
një grusht gështenjash dhe pakëz zjarr
malet me borë dhe shokët pranë
një shok "Gëzuar" tha dhe plumbat ajrin çanë
kjo ish' muzika jonë, Liria shpirti i saj...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)