Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Avni Mula - Për Ty Çelin Mijëra Mëngjese

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Shoh fusha dhe male,
që mbajnë gjurmët partizane
ja, atje rininë e nisëm dhe ndezëm vrullet djaloshare
me zjarr të pashuar,
që ti në gji na ndeze
ne me këngë përherë u zgjuam
dhe çelëm mijëra mëngjese
Ditët tona përherë na ftojnë...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)