Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilir Shaqiri - Tringa E Prekazit

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Heeeeeeej!!!
Qou Hamit Jashari
po t'rrethohet kulla
hasmi shekullor don mejdan me
burra, hasmi shekullor don mejdan me burra.

Ktu i thon Drenice presin flake per flake bashk sikur dhe burrat po luftojn dhe grat, bashk sikur dhe burrat po luftojn dhe graate.

Ref:
Heeeeeejj!!!
Nga kulla legjend thrret
Adem Jashari prite nana Sal heuu tringa e Prekazit, prite nana Sal heuu tringa e Prekaaazit.

Kush na msoj lirin naj ngjeshi armet nbrez loket kosovare nana t'UQK-se, loket kosovare nana t'UQK-se.

Heeeeeeeeeeeej!!!
Nana Sal trimnesha gjat kullen se lshojn veq ne lule te ballit pushka saj qellon
pale e pale barbaret ntok po i palon.

Djemt i kam nis malit do tvin me lirin si kam rrit per veti por per shqiptarin, si kam rrit po per veti por per shqiptarin.

Ref:
Heeeeej!!!
Nga kulla legjend thrret
Adem Jashari prite nana Sal heuu tringa e Prekazit, prite nana Sal heuu tringa e Prakaaazit. 2X2

Kush na msoj lirin naj ngjeshi armet nbrez loket kosovare nana t'UQK-se, loket kosovare nana t'UQK-se.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)