Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Liliana Kondakçi - Erdhen Dallendyshet

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Dola ne rruge ne mengjes
Blerimi me buzeqeshte,
Se c'kish' dicka te vecante
Qe s'e gjeja dot.

Degjoj, cicerimat perqark,
Pa shih, se cilat kane ardh'.
Dallendyshet mbushin qiellin tone
Skaj me skaj.

Ato, bukuroshes pranvere
Gjithmone lajmetare i jane
Ballkonet tona si fole
Ato i kane.

Refreni

Moj dallendyshe ti miresevjen
Sa gjera ty une kam per te thene
Kam njohur une, kur s'ishe ti,
Dashurine.

Moj dallendyshe moj gushargjende
Sot zemren time shoqe e ke.
Ne krah ti merre e fluturo
Me 'te bashke kudo.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)