Më mbaj mend (për 1 muaj)

Feduard Zikolli - Nënë Kosova

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Nënë kosova flet ni fjal gjithmon trimat t'mbajten gjalle sa her shqipja rrahu flaken iliria prehu shpaten sa her shqipja rrahu flaken iliria iliria prehu shpaten
Ref:eeeee frym lirie n'shpirt e n'zemer nan kosoves ti ja thirr n'emer ti dal zot gjithmon vatanit jemi t'paret e ballakanit ti dal zot gjithmon vatanit jemi t'paret e ballkanit
Saher shqipja nshoi kushtrimin trimat tu e dhan betimin gjithmon trimat e nan kosoves qiten shpirtin shuplak dores gjithmon trimat e nan kosoves qiten shpirtin qiten shpirtin shuplak dores
Ref:eeeee frym lirie n'shpirt e n'zemer nan kosoves ti ja thirr n'emer ti dal zot gjithmon vatanit jemi t'paret e ballakanit ti dal zot gjithmon vatanit jemi t'paret e ballkanit
Neper koh e neper mote rrite trimat e ksaj toke rrite trima trimeresha shum sokola sokolesha rrite trima trimeresha shum sokola shum sokola sokolesha
Ref:eeeee frym lirie nshpirt e n'zemer nan kosoves ti ja thirr n'emer ti dal zot gjithmon vatanit jemi t'paret e ballkanit ti dal zot gjithmon vatanit jem t'paret e ballakanit
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)