Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vaçe Zela - Të Lumtur Të Dua

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Hesht natyra n’fshatin tone
Lulezimi kundermon
Syt e njomet ç'po shikojn
Larg ne horizont
Vall mos shohin ara gruri
Zgjime t’plugut pranveror
Ndjejne flladin qe ndrit nurit brezit nuseror
Si gonxhe, e bardh si bora perhere
Si rreze dielli n'pranvere, mu rritsh pa lot
Te gezuar embel si mjalt trendeline
Ne fusha krah gjeraqine, Nena te do
E lumtur ne gezime e me kunore
pac gjithe fshatin dasmore e gaz nga mot

Degjoje kengen e nenes,
kengen e nenes qe te don fort

Degjoje kengen e jetes,
kengen e nenes qe te don fort.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)