Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shaqir Cërvadiku - Asnjëherë Kundër Kosovës

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Kengen ma te bukur
Dashurine e botes
Ja fali atdheut
Ja fali Kosoves

Fol e qesh e largoj hallet
Jeto shpirti si ta do
Por nje fjal qe ta them sot
Asnjehere mos e harro

Mund te jesh kunder meje
Mund te jesh dhe kunder botes
Por te lutem asnjher
Asnjeher kunder Kosoves

E din mir se sa ka vujtur
Sa gjat ishte e pafat
Kaloj vite kaloj shekuj
Her me lot e her me gjak

Mund te jesh kunder meje
Mund te jesh dhe kunder botes
Por te lutem asnjher
Asnjeher kunder Kosoves

Kengen ma te bukur
Dashurine e botes
Ja fali atdheut
Ja fali Kosoves
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)