Më mbaj mend (për 1 muaj)

Zeri Jetes - Ende Te Dua

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Po mendona mendona po kurgja spo kuptoj kush te n dav prej meje athu kush pat faj un te deshta ty me zemer me t vertet per mu ishe e vetmja e vetmja ne ket jet
Mos i harro fjalet ti qe mi ke than te dua me zemer dhe at pergjithmon por tash ti ku je ku po jeton gjat sa une qaj ti tjetrin perqafon jeta ska kuptim pa ty un me jetu sa shum te deshta s mundesh me paramendu.
Edhe pse deshtem ket jet bashk me jetu tjer nuk na lan ket deshir me plotcu te n dan prej meje e me nje tjeter te bashkun zemrat na dogjen dashurija jon mori fund Etash me rrjedhin lotet sikur shi qe spushon ti mua me le dhe at pergjithmon..

Mos mendo qe t kam harru
Mos mendo qe me s te du
Edhe pse bashk s na lan
Ty ne zemer do te kam

Un tash po te thom ty zemer besom qe shum te kam dasht
kam shpresu qe zemrat tona deri ne vdekje te jen bashk ti
ke tjen vulnet per mu qe ket jet un ta vazhdoj tash vdekja
osht e vetmja menyr ket merzi un ta largoj hala ket darje
une se kam pranu dhe dit e nat un po mendoj pse ti njerzit i
ke ngu pse ti mu tash me ke harru tashe tjetrin ke dashuru
dhe me ke lan ne vetmi me jetu i kujtoj dhe ditet ather
kur ishim bashk edhe tash po menoj athu verte me ke
dasht?Apo ti me mu vetem avantur ke dasht e kena te njejtin
gjak e kena te njejten zemer dhe pse spo vim prej te njejtit
ven smujm me pas te njejtin emer un tash jeten time
nuk do te jetoj me ty mu tash me vjen veshtir me te
thon ket sen ne sy besom ti zemra ime qe ket jet te shkret un prap e jetoj per ty.

Mos mendo qe t kam harru
Mos mendo qe me s te du
Edhe pse bashk s na lan
Ty ne zemer do te kam
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)