Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hafsa Zyberi - Kumuri Qafebardhe

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
E kumuri e moj lalës
O moj qajafbardhë
E dil e prite moj lalën
O në Qajafë Shkabë

E dil e prite moj lalën
O në Qajafë Shkabë

E kumuri moj e lalës
O moj sy zezë
E dil e prite moj lalën
O në fushë t’Prezë

E dil e prite moj lalën
O në fujushë t’Prezë

O qeraxhi o lal
Të kam vëlla x2

O m’a jep gjokun lalës
Pa qera x2

O jarana na ne
Eja ke lala e
O jarana na na
Të dal lala përpara e
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)