Më mbaj mend (për 1 muaj)

Artan Xhija - Lamtumir

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Qaj moj zemer mos pusho digju shpirti im

As nje shpres ti mos kerko
Mos kerko sherim x2

Dot qaj per ty
Jo sdo te pushoj
Lamtumire per ty dot kendoj
Dot mbes dhe un si zogu i pa jet
Dote vdese nje njeri i shkret

Lamtrumir o zogu bardh
Rugen tende ty shiko
Mos e kthe me koken pas mos udhzo x2

Qofshe lumtur ti perher un do te uroj

Edhe pse me le te mejr kur sdo te mallkoj x2

Dot qaj per ty
Jo sdo te pushoj
Lamtumire per ty dot kendoj
Dot mbes dhe un si zogu i pa jet
Dote vdese nje njeri i shkret

Lamtrumir o zogu bardh
Rugen tende ty shiko
Mos e kthe me koken pas mos udhzo x2

Lamtrumir o zogu bardh
Rugen tende ty shiko
Mos e kthe me koken pas mos udhzo x2
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)