Më mbaj mend (për 1 muaj)

Artan Xhija - Vuaj Zemer

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Unë në kitare të këndonja
për dashurinë e jetës sime
gishtat më dridhen përmbi tela
vetëm qan kjo zemra ime

Unë në kitare të këndonja
për dashurinë e jetës sime
gishtat më dridhen përmbi tela
vetëm qan kjo zemra ime

Vuaj, zemër vuaj
dashuria u shkatërrua
vuaj, zemër vuaj
ajo vajzë më nuk jeton

Kur kujtoj puthjet e tua
dua të pi edhe të qaj
i mbytur jam nga hidhërimi
në jetë s'munda të të mbaj

Kur kujtoj puthjet e tua
dua të pi edhe të qaj
i mbytur jam nga hidhërimi
në jetë s'munda të të mbaj

Vuaj, zemër vuaj
dashuria u shkatërrua
vuaj, zemër vuaj
ajo vajzë më nuk jeton

Ah moj nëna ime e dashur
s'ka më shërim për dhimbjen time
s'ka mëshirë për lotët e mia
s'ka më shpresë kjo jeta ime

Ah moj nëna ime e dashur
s'ka më shërim për dhimbjen time
s'ka mëshirë për lotët e mia
s'ka më shpresë kjo jeta ime

Vuaj, zemër vuaj
dashuria u shkatërrua
vuaj, zemër vuaj
ajo vajzë më nuk jeton
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)