Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kumrije Mustafa - Nane E Mjera

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Cjan kto kpuce oj nane e mjera
pse cdo dite i lan me lot
jan te djalit bija ime
kur e morren i ran ne toke

ti oj moter pse rrin te dera
qan vajton me shume
me shum mall
pres vellaun o une e mjera
shpirti motres a je gjall (2x)

ti mor djal pellumb i bardh
cka po pret te ajo molle
mami babi kan per t'ardhe
une sivjet do t'shkoj ne shkolle

thot theranda drenica e gjakova
pa djemt tane jo nuk ka liri
dhimbje t'madhe ka gjith kosova
ku i kam djemt o shkja oj zi (4x)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)