Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gili - Sikur Te Isha Djal

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Shiu mi sjellë në kujtime
lotët e nënës sime
në mëngjesin që agoj
babi shkoj.

Nëna më rriti vet për dore
në këtë botë mashkullore
veq njëherë më tha një fjalë
pse s'të linda djalë

ref:Sikur t'isha djalë
si t'kisha lënë gruan me fëmijë
fëmija është pulëbardhë
mos ja vraj diellin në sy.
Ku po shkon o djalë
mos e le fëmijun ne lotë
a ka për ty zot
Ku po shkon o djalë
mos e le fëmijun ne lotë
a ka për ty zot.

Përsëritet historia
e mallkuar është krejt gjinia
a c'do femër paska zemër
vetëm për me qa

Sikur nëna dikur mua
qupëzën e mbaj në duar
po qaj se sot po shkon
edhe babi saj.

ref:Sikur t'isha djalë
si t'kisha lënë gruan me fëmijë
fëmija është pulëbardhë
mos ja vraj diellin në sy.
Ku po shkon o djalë
mos e le fëmijun ne lotë
a ka për ty zot
Ku po shkon o djalë
mos e le fëmijun ne lotë
a ka për ty zot.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)