Më mbaj mend (për 1 muaj)

Maya Alickaj - Mere Se Ta Moren

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Vajze e mire e vajze vendi
Nga soji je ti koeargjendi
Ti ke qene bije dere e thare
Te marça nuse per djale

Epo ti ke qene bije dere e thare
Te marça nuse per djale

Ref...x2
Qaje moj qaje kengen o
Hidhe moj hidhe vallen o
Mere moj mere djalin o
Mere moj se ta muar o

Ku je rritur kaq e mire
Moj sorkadheja ne fill
Ku e ke moj vajze shtepine
Ta shtroj rrugen me qilim

Epo ku e ke moj vajze shtepine
Ta shtroj rrugen me qilim

Ref...x2
Qaje moj qaje kengen o
Hidhe moj hidhe vallen o
Mere moj mere djalin o
Mere moj se ta muar o

Nga shtepi e fshatit o
Aferdite emrin ja thone
O ilaçi qe sheron
Ku shkel ti mbin bar i njome

Epo moj ilaçi qe sheron
Ku shkel ti mbin bar i njome

Ref...x2
Qaje moj qaje kengen o
Hidhe moj hidhe vallen o
Mere moj mere djalin o
Mere moj se ta muar o

...

Ref...x2
Qaje moj qaje kengen o
Hidhe moj hidhe vallen o
Mere moj mere djalin o
Mere moj se ta muar o
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)