Ramadan Krasniqi (Dani) - Po Du Me Vdek

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
nese nuk me don, mos eja
me ate fustan te kuq
me dhemb kur nata kalon huq
nese nuk me don, mos eja
me ate fustan te shkurt
femer me zemer te ngurt

refreni 2x

me ke thene dashuri
me ke lene ne vetmi
s'me ke dhene asnje pike uj me pi
jam ne hall po du me vdeke
kete mall me fjale me hjek
nuk po du me fol, po du me t'prek

sa shume fole e su lodhe
s'mu afrove asnje çast
s'di a po ma ban me t'kast
nata me biseda t'gjata
mallin tim nuk po ma hjek
s'po du me fol, po du me t'prek

refreni 2x

me ke thene dashuri
me ke lene ne vetmi
sme ke dhene asnje pike uj me pi
jam ne hall po du me vdeke
kete mall me fjale me hjek
nuk po du me fol po du met prek
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)