Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fatmire Mjaku - Xhamadani

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
2X
xhamadani kuq si gjaku kuq si gjaku,ta qendisa prej maraku ta qendisa prej maraku fije fije me gajtan me gajtan fije fije me gajtan ojna ojna per sevdan ojna ojna per sevdan

reff:2X
dil ne der te shikoj pak ta qendisa per merak sa te shoh si rrin ne shtat hajde djalo te rrim pak hajde djalo te rrim pak hajde djalo te rrim pak hajde djalo te rrim pak

xhamadani kuq si gjaku kuq si gjaku ta qendisa prej maraku fije fije me gajtan fije fije me gajtan ojna ojna per sevdane ojna ojna per sevdane

reff:2X
dil ne der te shikoj pak ta qendisa per merak sa te shoh si rrin ne shtat hajde djalo te rrim pak hajde djalo te rrim pak hajde djalo te rrim pak hajde djalo te rrim pak

mi ke buzet moj si qershi syri yt o moj rrush i zi rreze dielli moj me je ti je e vetmja dashuri rruges sate moj kur kalon at shikim moj seq ma shton at shikim moj kur ta ni ti me mbush me dashuri
reff:2X
rri pran meje se ty te du asmi famoj syt e tu me asgje moj nuk te ndrroj veq per ty moj un jetoj..

mi ke buzet moj si qershi syri yt o moj rrush i zi rreze dielli moj me je ti je e vetmja dashuri rruges sate moj kur kalon at shikim moj seq ma shton at shikim moj kur ta ni ti me mbush me dashuri

reff:2X
rri pran meje se ty te du asmi famoj syt e tu me asgje moj nuk te ndrroj veq per ty moj un jetoj..
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)