Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kthetrat - Veni Jem

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
k.one
kush ke veni jem e kush osht qetash
edhe pse shum banesa mu pom doket hala rrafsh
pse sjem bashk pse nuk osht shipni etnike
hala mirren me llafe jo ti nejte jo ti ike

tash 2 miljon banor ather kallzom sa ken
nashti kejt e shajn po une du venin tem
shum kon lot nsy kur jom rruges per shipni
nuk muj me duru kur e sho nmes kufi

nisna per preshev se e du at lugin
kur mi lypin dokumentat su i duroj shkin
veni jem osht edhe aj edhe per do dikush derdhi gjak
kurr nuk e kshyrum a ke i ri a ke plak

B-Master
nisna nprishtin edhe aty i sho shkin
der dje na masakrun tash nven tem rrin
ti a ki durim masi une spasna hiq
sdu me ni nven tem mbiemrin kitic

ref 1 K.one
un e du venin tem
qeter spo vyn sen
tu mu kon i lir
spo du jeten me pas tshtir

Last Daddy
edhe pse tash kom shtet
1 sen zemer ma vret
pse po na ndajn nkufi
pse so e madhje shipni

Mc.Roni
kom dashni per drenicen fush kosoven e vushtrin
mitrovicen malisheven e kejt qamerin
kamenic e bujanovc edhe kejt ni viti
klinen edhe komplet 1 prishtin

Last Daddy

medveqa osht kosov edhe pse tash na ndajten
shum deshmor shkun e shum nona at'her kajten
mali zi e ulqini kruja e tivari
istogi deqani edhe gjilani

ka shum vene 1 reptur nuk mi zen
kom qef me kallzu qeky o veni jem
kom dashni per ata qi i thojn vetes shiptar
du mi zhduk ata qi dojshin token me naj marr

lavdi per ata qi tash me neve nuk jom
me 1 fjek dheu mbi ta ta mos koft i ron
mos tharroj edhe per pej prizren edhe klinen
kom dashni per Presheven ose ndryshe Luginen

ref 1 K.one
un e du venin tem
qeter spo vyn sen
tu mu kon i lir
spo du jeten me pas tshtir

Last Daddy
edhe pse tash kom shtet
1 sen zemer ma vret
pse po na ndajn nkufi
pse so e madhje shipni
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)