Më mbaj mend (për 1 muaj)

Sefe Duraj - Kush Je Ti Qe Ne Le Pa Gjum

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
kush je ti qem len pa gjum
kush je ti qe tdu kaq shum
kush je ti qe tdu kaq shum
cillin ven moj paske pik
ku e more at bukuri
ku e more at bukuri
a mos je ti nga prizereni
qe ma lun zemren prej veni
a mos je ti nga gjilani
kur te flas pom drridhet zani
kur pot flas pom dridhet zaniiiii
(ref.x2)
pse pse nuk me flet
(o)pse nzemer me vret
pse nuk me tregon
don apo smedonn

se kjo zemer zduron maa
ka faj syni qet ka paaa
ka faj syni qet ka pa
ka faii syni qet ka pa
mos me dasht met ardh gjynah
mos me dasht met ardh gjynahh

a mos je ti nga tirana
se pa ty rahat su bana
a mos je ti nga presheva
fell ne zemer ty te ndjeva
fell ne zemer ty te ndjevaaaa

(refx2)
pse pse nuk me flet pse nzemer me vret
pse nuk me tregon
don apo smedon

a mos je nga mitrovica
mu pa ty nuk me shkon dita
mu pa ty nuk me shkon dita
amos je ti nga tetova
as nje her nuk te harrova
as nje her nuk te harrova
amos je ti nga ulqini
ma ke zynin si ullini
a mos je ti nga drenazi
fol ni her se zemra um plasi
fol ni her se zemra um plasi

(refx2)
pse pse nuk me flet
pse nzemer me vret
pse nuk me tregon
don apo smedon
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)