Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nazi - Jam Prej Lindjes

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Jam prej lindjes 1 ven qe po harrohet
Po prej zemres teme kurr nuk do t'largohet
Tash po e pres kohen e vazhdimit
Diten e lirimit edhe Kohen e qlirimit

Po provoj po munona per me shkru Se dhimbjen
per vendlindjen ,nuk po muj mo me duru
Per kosoven lindore qe kosova e ka harru
A harrohet Presheva qe dominojn shqiptart
A harrohet Medvegja qe per mu osht ven i art..

Vendi ku u Lind Dhe ku u rrit trimi
Trimi i Fundit Zenel Hajdini
Tash po Qajn edhe lisat e Ngrat
Per MEDVEGJEN qe na ka Met kejt That !!
Mos qani o male mos qaj O ven i bekum
Se ka me ardh Dita qe kemi me kan kejt te baShkum...

Ref X2:Jam prej Lindjes , Nje vend ku po harrohet po prej zemrës teme kurr nuk dot largohet
Tash po e pres kohen e vazhdimit ,diten e lirimit edhe Kohen e qLirimit..

Po menoj e nuk po harroj kengen qe po e boj per vendlindjen pO e knoj edhe un tash po provoj zanin pak me Lshu ,Moti kam Dasht po qitasht jam tu kallxu

Qdo nat mendoj per vendlindjen time qi po don
me marr Serbia e me lan jetime
Shum trima Evropiane kan Luftu e ku met MEDVEGJA a m'tregon ti mu
Po e harrojm Inxhin edhe LLeshin e harrum
qe n'ket ven jeten e japen per 1 vend ata luftun

Spo muj me Kuptu qysh po muni me duru kur
po dojn me na rrethu qysh spo qohi me vepru

Ref x4:Jam prej lindjes 1 ven ku po harrohet po prej zemres teme kurr nuk dot largohet
Tash po e pres kohen e vazhdimit diten e lirimit edhe kohen e qlirimit.....

I LOVE MEDVEGJA
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)