Më mbaj mend (për 1 muaj)

Flora Gashi - Gurbeti

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
ka shum vjet qe jam permallu
qe mke lanmolla me pru

2x
pse bre djal shkove ngurbet
ma shkatrron mua ket jet

REF 2x:
po ta disha ne fillim
se dashuria do tket mbarim
kshtu ma beri gurbetqari
ecma rrugen tvajtoj malin

kur e dishe ne ket jet
me mu ske desht me qu jet

2x
ne fillim pse sthe ste dua
i bisha rruges ka me shkuar

REF 4x:
po ta disha ne fillim
se dashuria do tket mbarim
kshtu ma beri gurbetqari
ecma rrugen tvajtoj malin
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)