Më mbaj mend (për 1 muaj)

Artan Bakija - Feste E Madhe Ramazanit

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
kfeste e madhe e ramazanit
mire se erdhe ne kete vend
o ta besojm te gjthe bajramin
te boj adetin siq ka qen

ne besofsh o n perendi
ne besofsh ne t madhin zot
besimtar kudo qe jeni
agjenimi le tju gjon

tridhjet dite ka ramazani
kete e dine pleq e te ri
kushe ka faj e gjynahet
shkon te falet ne gjami
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)