Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vida Kunora - Potpuri Popullore

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Broi nji pellumb i bardhe
I bardhe x2

Broi per menje broi per menje
Kish me ardhe x2

Broi une ndodha broi une ndodha
Vidi Vidi x2

...

Ku e kalove veren
O moj lulja e allit x2

Ne maje te malit
O moj lulja e allit x2

Conte era pluhen o
Moj syzeze x2

Na pluhnoi syzezen o
Moj syzeze x2

Njat syzezen s'e kam gja
S'e kam gja x2

Ja puth gushen nuk ban za
Nuk ban za x2

...

Mori trandofilja e bardhe x2

Po te pres kur don me ardhe x2

Une po vij po s'me len nana x2

Do te vij kur dali hana x2

...

Moj unaza rreth me ar
Rreth me ar x2

Ke marr burrin djale beqar
Djale beqar x2

Djale beqar e djale te ri
Djale te ri x2

Tana shoqet t'kane lakmi
T'kane lakmi x2

T'kane lakmi e plaçin e
Nder shoqe mos dalshin x2
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)